Úspěchy v soutěžích

Přehledy úspěchů našich žáků ve vědomostních soutěžích

2017/2018

V krajském kole Studentské odborné činnosti naši studenti získali:

Eliška Rajmonová (7. A), obor: Geologie a geografie, 1.místo

Kristina Jaklová (6. A), obor: Teorie kultury, umění a umělecké tvorby, 2.místo

Daniela Nonfriedová (7. A), obor: Teorie kultury, umění a umělecké tvorby, 3.místo

Lucie Znamenáčková (6. A), obor: Stavebnictví, architektura a design interiérů, 3. místo

Artem Tsalyy (8. A), obor: Chemie, 6. místo

V celostátním kole SOČ,

které se kolnalo 16. 6. 2018, vybojovala v oboru Geologie a geografie krásné 2. místo Eliška Rajmonová ze 7. A.

Výsledky chemické olympiády

V březnu a dubnu proběhla krajská kola Chemické olympiády. Naši žáci prokázali teoretické znalosti i schopnost řešit různé praktické úlohy (stanovení množství iontů v neznámém vzorku, příprava magnetitu nebo dělení různých kovů) a stali se úspěšnými řešiteli. Gymnázium reprezentovali Tereza Kocourková a Martin Znamenáček (4. A, kategorie D) a Radim Král (5. A, kategorie C).

Letošní maturanti z chemie se zúčastnili celostátního kola Chemiklání – týmové soutěže pro středoškoláky se zájmem o chemii, kterou pořádá Univerzita Pardubice a MŠMT.

Literární cena Filipa Venclíka:

Cena poroty – Karolína Dobešová (8. A), Okřídlený chodec
2. místo – Tadeáš Štěpán (7. A), Přátelství

Soutěž v AJ

Gabriela Ottová ze 2. A se umístila na třetím místě v obvodním kole soutěže AJ pořádané ZŠ Nad Přehradou.

V literární soutěži Co je to vlastenectví

získali chlapci ze 2. A Ondřej Jakub Anděl 1. místo a Tomáš Kopecký 2. místo.

2016/2017
2016/2017

V krajském kole Studentské odborné činnosti naši studenti získali:

Obor 03 Chemie 4. místo Jan Krofta – Vzájemná separace americia (III) a curia (III) 

Obor 04 Biologie 8. místo Karolína Dobešová – Vývoj žábronožky solné 

Obor 05 Geografie 1. místo – postup do celostátního kola Eliška Rajmonová – Geologická vycházka po Jílovém u Prahy 

Obor 06 Zdravotnictví 3. místo – postup do celostátního kola Jan Starčevskyj – Mozaicizmus monozomie chromozomu X u jinak zdravých jedinců 

Obor 07 Zemědělství, potravinářství a vodní hospodářství 1. místo – postup do celostátního kola Barbora Lehká – Škrobárna Amylon – historické souvislosti zpracování škrobu v Českých zemích 

Obor 12 Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie 7. místo Pavel Herman – Využití stramingových videí jako motivační složky při výuce chemie na ZŠ a SŠ 

Obor 14 Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času 3. místo Daniela Nonfriedová – Interiérový design třídy 

Obor 15 Teorie kultury, umění a umělecké tvorby 4. místo Tereza Přibylová – Od loutkařů k novému cirkusu, aneb Jak ovlivnila česká divadelní tradice současné moderní divadlo 

 

Výsledky matematické olympiády

V kategorii Z6 se v obvodním kole umístila na 2. místě Gabriela Ottová a v kategorii Z7 na 3. místě Alice Diakonu. 

 

Výsledky chemické olympiády

V kategorii D se v oblastním kole pro Prahu 10 stali úspěšnými řešiteli Lukáš Zima 6. místo, Klára Kubelková 7. místo a Zou Meng Xuan 8. místo (všichni 4. A).

V krajském kole kategorie C se na 2. místě umístila Štěpánka Žáková (5. A). 

 

V obvodním kole PYTHAGORIÁDY

Gabriela Ottová umístila na 3. místě. 

 

Na pivo s Karlem Velikým aneb Všední život v dobách minulých 

Studenti se skupinovým monodramatem Martin Luther obsadili 4. místo. 

 

Soutěž Maxe Broda na téma Brexit 

Studenti Tereza Přibylová, Karolína Dobešová a Marco Hahn byli za svou esejistickou tvorbu oceněni a přijati v Senátu ČR.

2015/2016
2015/2016

V celopražském kole Studentské odborné činnosti naši studenti získali:

Obor 03 Chemie 4. místo Jan Kovář – Charakterizace mikrofluidního systému a optimalizace nastavení pro studium kinetiky kapalinové extrakce 

Obor 06 Zdravotnictví 6. místo Alžběta Janovská a Lenka Štěpánová – Využití metody augmentace v lékařství 

Obor 07 Zemědělství, potravinářství a vodní hospodářství 6. místo Vladimír Janovský – Domestikace tura domácího 

Obor 12 Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie 3. místo Pavel Herman a Jan Krofta – Chemické pokusy do školy i na doma 

Obor 14 Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času 4. místo Tereza Přibylová – Pražské divadelní scény a Cirk La Putyka aneb Proč chodit či nechodit do divadla 

Obor 15 Teorie kultury, umění a umělecké tvorby 3. místo Daniela Nonfriedová – Ilustrace jako médium 

Obor 16 Historie 4. místo Barbora Lehká – Oldřich Sichrovský 

 

VII. ročník soutěže Finanční gramotnost pořádanou společností COFET ve spolupráci s MŠMT:

kategorie II. – Albert Kulík, David Waltr a Marek Havlík (3. A). V krajském kole skončili na 4. místě.

kategorie III. – Pavel Herman, Anna Černohousová, Kryštof Filip, kteří se umístili na konečném 8. místě v ČR.

 

Výsledky chemické olympiády

V kategorii D se v oblastním kole pro Prahu 10 umístila na 4. místě Lucie Znamenáčková, následována Štěpánkou Žákovou na 6. místě a Janem Kelarem na 7. místě (všichni 4. A).

V krajském kole kategorie C, kterého se letos zúčastnila čtyřicítka studentů ze 30 středních škol, se nejlépe umístil Petr Joudal (5. A), který se stal úspěšným řešitelem a obsadil 21. místo. 

 

XVI. ročník LITERÁRNÍ SOUTĚŽE O CENU FILIPA VENCLÍKA 

Studentky sexty Linzerová, Přibylová a Lehká se probojovaly do širšího výběru.

 

Na pivo s Karlem Velikým aneb Všední život v dobách minulých 

Studenti zaujali skupinovým monodramatem a obsadili 2.místo. 

 

Soutěž Maxe Broda na téma prezidentství 

Studenti Barbora Lehká, Tereza Přibylová, Karolína Dobešová, Marco Hahn a Lenka Štěpánová byli za svou esejistickou tvorbu oceněni a přijati v Senátu ČR. 

 

2014/2015
2014/2015

V celopražském kole Studentské odborné činnosti dne 27. 4. 2015 naši studenti získali:

Chemie – 9. místo Kristýna Kroftová Značení hydroxyapatitu Tc-99m 

Zemědělství, potravinářství a vodní hospodářství – 4. místo Vladimír Janovský České šlechtitelství a plemenářství 

Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času – 2. místo Barbora Veselá Metodika tréninku běhu na střední tratě 

Teorie kultury, umění a umělecké tvorby – 4. místo Jiří Kordík Kavárna Union – Parnas českých intelektuálů 

Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie – 5. místo Pavel Herman a Jan Krofta Budoucnost laserových technologií v českých rukách 

Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie – 6. místo Kristýna Křížová Fakta o těhotenství 

 

Ze školního kola soutěže v rétorice Mladý Démosthenes postoupili naši studenti do regionálních kol a dosáhli tam těchto výsledků:

1. kategorie: Kubelková- 2. A – 4. místo

2. kategorie: Šlancarová – 3. A – 4. místo

3. kategorie: Křížová – 6. A – 4. místo

4. kategorie: Krejčířová – 7. A – postup do finále v celostátním kole

 

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V kategorii gymnázií získal Tadeáš Štěpán (4. A) 3. místo a Radim Král (2. A) 4. místo v celopražské soutěži. (pořadatel ZŠ Nad Přehradou) 

 

Soutěže “SAPERE – vědět, jak žít” 

Zúčastnilo se ve dvou kategoriích školního kola 37 žáků Gymnázia ALTIS. V konkurenci 321 škol a 25 365 soutěžích postoupila reprezentující družstva až do krajského kola.

Družstvo II. kategorie – Natalie Šlancarová 3. A, Barbora Kocková 4. A a Jiří Apjár 3. A se umístilo na 6. místě. 

Družstvo III. kategorie Richard Vaněk 8. A, Pavel Herman 5. A a Adam Oliva 7. A se umístilo na 2. místě krajského kola. 

 

Student Jakub Bednář ze 3. A zvítězil v mezinárodní výtvarné soutěži Malujeme po síti a jeho práce je vystavena od 11. června 2015 v Musaionu, Národopisném muzeu v Letohrádku Kinských na Smíchově. 

 

Chemická olympiáda 

V obvodním kole Prahy 10 se v kategorii D umístil na 7. místě Michal Matula (4. A). V kategorii C postoupila Anna Černohausová (6.A) do krajského kola, kde se stala úspěšnou řešitelkou.

 

Kontakty

Gymnázium ALTIS

Dopplerova 351, Praha 10 – Petrovice, 109 00 

mobil: 605 259 075 nebo 033 

email: vedeni@altis.cz

Kudy k nám