Aktuality

Jakou roli hraje vizualizace v moderní vědě?

Žáci našeho gymnázia mají možnost navštěvovat v rámci svého rozvoje a vzdělávání nejrůznější akce. Níže Vám přinášíme ukázku z Týdne vědy na Jaderce včetně článku vww sborníku, který Klára Patáková (6.A)  společně se s dalšími účastníky ve svém týmu zpracovala.

Týden vědy na Jaderce 2022

Koncem loňského školního roku jsem se zúčastnila akce Týden vědy na Jaderce (Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze). Akce je zaměřena na studenty středních škol, aby jim přiblížila, jak vypadá studium na vysoké škole, ale hlavně aby si žáci rozšířili znalosti v oboru, který je zajímá (chemie, fyzika, matematika nebo informatika). Program začínal již v neděli 19. 6., kdy jsme dostali informace, jak bude celý týden probíhat a co bude jeho součástí. V pondělí začaly miniprojekty a jelikož mě baví počítače, tak jsem se rozhodla jít na miniprojekt„ Počítačová grafika – vědecká vizualizace“.

Dvoudenní projekt se zaměřoval na to, jak můžeme ve vědě použít počítačovou grafiku, a tak jsme si hlavně ukazovali a zkoušeli, co vše se dá na počítači zobrazit. Ve středu byla možnost se podívat na různá pracoviště, kde jsme měli komentovanou exkurzi. Za exkurzi jsem si vybrala Letecký výzkumný ústav v Letňanech. Bylo velmi zajímavé, že se v tomto ústavu také zkouší např. aerodynamika lyžařských helem a spousty dalších věcí. Celý týden jsme zakončili prezentacemi našich miniprojektů. Tento týden mi dal nový pohled na to, co vše se dá s počítači dělat i nové znalosti. Díky Týdnu vědy na Jaderce jsem také potkala několik nových lidí a zažila s nimi skvělé zážitky 🙂

Klára Patáková, 6.A

Stáhnout (PDF, 993KB)

Sdílet:

Kontakty

Gymnázium ALTIS

Dopplerova 351, Praha 10 – Petrovice, 109 00 

mobil: 605 259 075

email: vedeni@altis.cz (preferovaná komunikace)

datová schránka: 9x4uafp

Kudy k nám