Aktuality

Realizovaný projekt absolventa našeho gymnázia Alberta Kulíka

Devatenáctiletý student maturitního ročníku Gymnázia ALTIS, florbalista, golfista i fotbalista. Tento milovník architektury a umění má nově ve svém portfoliu jedinečný projekt – spojku mezi jamkami, která tak dala hostivařskému hřišti další rozměr.

“K tomuto projektu jsem se dostal díky tátovi, který mne oslovil s možností vytvořit návrh propojení odpaliště a fairwaye na jedné z nových jamek. Vysvětlil mi, že na nové části hřiště v Hostivaři budou dvě jamky proti sobě, a bude proto nutné vytvořit bezpečnou krytou cestu pro pohyb hráčů.

Od začátku jsem se snažil vymyslet něco, co bude vzdušné a zároveň splní bezpečnostní účel. Nakonec jsem zvolil variantu dřevěných rámů, které při průchodu tunelem vytváří iluzi nepropustných stěn. Zároveň se ale rámy při pohledu ze strany téměř zcela vytrácí, což mi přišlo zajímavé. První myšlenka byla udělat každý rám trošku jiný, aby pak dohromady tunel tvořil jakousi spirálu. Nakonec jsem se ale rozhodl nechat všechny stejné s jednoduchým čtvercovým tvarem.”

Celý článek naleznete zde: https://magazin.golfhostivar.cz/2021/06/27/albert-kulik-2/

Sdílet:

Kontakty

Gymnázium ALTIS

Dopplerova 351, Praha 10 – Petrovice, 109 00 

mobil: 605 259 075

email: vedeni@altis.cz (preferovaná komunikace)

datová schránka: 9x4uafp

Kudy k nám